Planeswalkers.ro

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1]

Author Topic: Propuneri pentru imbunatarirea satisfactiei: PROGRAM ANUAL  (Read 2610 times)

Andrei Gheorghiescu

• Global Moderator
  • Member
    • View Profile
Propuneri pentru imbunatarirea satisfactiei: PROGRAM ANUAL
« on: September 21, 2010, 08:39:20 »

Zic eu:

Presupunand ca avem 2 Academy anual, ar fi sanatos sa facem un program al evenimentelor (si ma refer in principal la FNM) care sa reflecte evolutia unui om in card pool value si in knowledge.

Adica (si exclud aici eventuale drafturi):
- prima luna la FNM jucam pauper
- a doua luna jucam pauper + necomune
- a treia luna jucam pauper + "necomune + 1 rara singleton"
- vedem cum merge si poate si a 4a la fel.

Apoi cu cine ramane, si ar trebui sa fie into the game, putem aplica sistemul de mentorship in care stii ca dai carti imprumut unui om care chiar vrea sa joace si poate o sa ne castige un trofeu doua acusica.

Astea 3-4 luni ar trebui sa ne dea certitudinea ca nu mai speriem pe nimeni. Plus, am fi mult mai deschisi sa explicam eficient oamenilor cum functioneaza un deck cand nu-l luam din prima cu "asta e Primeval Titan ..." si el deja nu te mai asculta uitandu-se cu o lacrima in ochi la pegasul ala de pe masa cu care te capacea tura 2 si 3. N-o sa reusesti in veci sa-i explici unui om altceva decat "eu am carti mai tari si te bat" cand el sta cu goblinul pe masa si tu cu Animalul. Si logic ca a doua zi nu mai vine. La momentul asta, faptul ca teoretic te-ar putea bate cu un deck de aliati == 0.

Stefan O

• Member
    • View Profile
Re: Propuneri pentru imbunatarirea satisfactiei: PROGRAM ANUAL
« Reply #1 on: January 19, 2011, 14:47:34 »

Ciudat ca nu a mai postat nimeni aici. I was just wandering around the forum si am dat de threadul asta. In fine. Eu unul sunt de acord cu chestia asta. Desi cred ca ar merge doar 2 luni dupa academie respectarea programului de mai sus. Sa fie din prima luna admise comunele si necomunele.
Long story short, sunt de acord cu regulile astea si le voi respecta in cazul in care o sa fie acceptate.
« Last Edit: January 19, 2011, 14:50:48 by Stefan Olteanu »
Pages: [1]