Planeswalkers.ro

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1]

Author Topic: [D&D 4E] From Bucharest with love  (Read 2038 times)

drakkanis

• Member
    • View Profile
[D&D 4E] From Bucharest with love
« on: July 28, 2015, 20:12:11 »

Salut!

Ma numesc Raul si sunt un DM de D&D 4E (si alte sisteme). Sunt in vizita la rude si voi sta cateva zile. Este cineva dispus sa joace o sesiune de D&D 4E cat sunt eu prin Iasi? Ma gasiti la 0726777100.

O zi faina!

drakkanis

• Member
    • View Profile
Re: [D&D 4E] From Bucharest with love
« Reply #1 on: July 29, 2015, 13:35:38 »

Things go *bump* in the night ...

drakkanis

• Member
    • View Profile
« Reply #2 on: July 29, 2015, 13:36:49 »

Daca va hotarati unii dintre voi, dat-mi un semn pana vineri ca sa pregatesc corespunzator o aventura.

drakkanis

• Member
    • View Profile
« Reply #3 on: August 03, 2015, 12:12:07 »

A fost un week-end minunat in Iasi, superbul meu oras natal, dar a cam dat chix maxim la capitolul B&B (Beciuri et Balauri). Tinand cont de acest aspect minunat al vietii, este putin probabil sa mai vin in Iasi cu intentia sigura si concentrata de a juca B&B pentru ca imi este clar ca aici acest minunat sport al imaginatiei nu isi are locul, iesenii in sine fiind ori foarte plictisiti or foarte ahtiati dupa MtG (pe care dau bani ...).

Si cum au fost ceva stalkeri pe aci, cam vreo 8-10 tot sa fi fost le sugerez pe aceasta cale sa apese cu mult curaj si aplomb butonul de Quick Reply si sa zica macar  de mama, tata, stramosi, cruci, candele si biserici si sa imi dea pe aceasta cale, de inteles, ca nu sunt interesati de fenomen, ca sa nu mai sper degeaba.

In incheiere, urez mult succes si spor participantilor la FNM si PPTQ si poate unul din iesenii mei compatrioti vor ajunge prin finalele de afara. Cat despre jucatorii teoretici de D&D, le urez iesire din pestera si mai multa activitate.

Doar odata pe an iti vine un Dungeon Master aprobat cu sigiliul de Herald din 2003 si cu experienta de 14 ani in D&D incepand cu AD&D (si Al'Qadim plus Spelljammer). Cu acestea va las cu sanatate!

Alex Boariu

• Member
  • PRESEDINTE MAGIC&CONSILIU EDH si cate si mai cate
    • View Profile
« Reply #4 on: August 03, 2015, 20:46:43 »

pfaai.. aveai sigiliul de herald din 2003. pai de ce n-ai zis asa de la inceput? eu credeam ca esti vreun amarat si cand colo tu aveai sigiliul de herald din 2003. am auzit ca anul 2003 e unul din cei mai cunoscuti cand e vorba de sigilii de herald. este adevarat?

tl;dr; so your attempt to play D&D in Iasi during holiday season (when everyone is either gone (on a holiday) or too busy to do anything (which is why they didn;t leave on a holiday)) didn't work out. why so salty?
Everyone has a right to be stupid; some people just abuse the privilege.
Pages: [1]